Związek Strzelecki ''Strzelec'' OSW
Aktualności Ogólne JS 3009 Głubczyce - Otwarcie nowej ZKRPiBWP w Branicach

JS 3009 Głubczyce - Otwarcie nowej ZKRPiBWP w Branicach

W dniu 17.05.2014 r w  Branicach, powiat głubczycki, przedstawiciel Jednostki Strzeleckiej 3009 Głubczyce im. płk Stanisława Glińskiego ZS "Strzelec" OSW, wziął udział w otwarciu nowej siedziby Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych w Branicach.

Nowa siedziba Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych znajduje się w budynku Centrum Aktywizacji Społeczno–Gospodarczej w Branicach i została przekazana dla związku przez władze gminy Branice. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele Jednostek Wojskowych z województwa opolskiego, członkowie stowarzyszeń kombatanckich i organizacji pozarządowych oraz uczniowie.

Część główna uroczystości odbyła się w Zespole Gimnazjalno–Szkolnym w Branicach i miała bardzo podniosły charakter. Podczas spotkania, w obecności pocztów sztandarowych, odegrano hymn państwowy. Po okolicznościowych przemówieniach zaproszeni goście obejrzeli przygotowaną przez uczniów inscenizację patriotyczną. Przedstawiała ona historię walk wyzwoleńczych oraz bitew stoczonych w rejonie Branic.

Po części artystycznej, w budynku Centrum Aktywizacji Społeczno–Gospodarczej nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do nowej siedziby związku. Prezes opolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych płk w st. spocz. Stefan Szelka odebrał klucze z rąk Wójt Gminy Branice pani Marii Krompiec. Od tego momentu kombatanci zostali gospodarzami nowego obiektu.

www.js3009.bo.pl

Panel użytkownikaObecni na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Liczba odwiedzin

Odsłon : 970904