Związek Strzelecki ''Strzelec'' OSW
Aktualności Szkolenie JS 2013 Ostrowiec Św. - Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy JS 2013

JS 2013 Ostrowiec Św. - Zawody Strzeleckie o Puchar Dowódcy JS 2013

20 czerwca na strzelnicy Klubu Sportowego Świt w Starachowicach odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Dowódcy Jednostki Strzeleckiej 2013 w Ostrowcu Św.

Zawody rozegrano w ramach 19. treningu strzeleckiego, kontynuując poprzednie edycje organizowane przez ostrowiecką JS 2013 jako zawody o Puchar Prezydenta Miasta Ostrowca. Niestety, wobec braku środków i zniszczenia strzelnicy zawody, na wniosek st. insp. ZS D. Kaszuby, przeniesiono do Starachowic. Wzięło w nich udział łącznie 35 osób – strzelców JS Ostrowiec Św. i JS Starachowice oraz cywilnych miłośników strzelectwa sportowego.

Kategoria podstawowa obejmowała strzelanie z karabinka sportowego z podpórką w pozycji leżąc na dystansie 50m. Po wykonaniu konkurencji III miejsce zajął Piotr Olejek (ojciec strzelca Michała) z wynikiem 46pkt. O najlepsze miejsce w dogrywce rywalizowali st. strz. ZS Maciej Kobiec z Ostrowca oraz strz. ZS Krzysztof Ciemięga ze Starachowic – w pierwszej turze uzyskali bowiem po 48 punktów. Po wykonaniu drugiej kolejki strzelań okazały puchar Dowódcy JS 2013, st. sierż. ZS Rafała Dobrowolskiego, trafił w ręce strzelca ze Starachowic.

Nagroda zastępcy D-cy JS 2013, st. insp. ZS D. Kaszuby, powędrowała do rąk ucznia – absolwenta Publicznego Gimnazjum nr 4 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Św. – Macieja Kobca. W kategorii dziewcząt tryumfowała strz. ZS Klaudia Chamera z ostrowieckiej JS 2013. Nagrody i pamiątkowe dyplomy z nagrodami książkowymi wręczał obecny na zawodach Poseł na Sejm RP Piotr Babiarz z Wrocławia, fundując nagrodę dla najlepszej strzelczyni wraz z sędzią zawodów, st. insp. ZS D. Kaszubą. Po obowiązkowej części pojedynku nie brakowało dalszych emocji – uczestnicy mieli okazję wykonać strzelania z klubowej broni – kbk AKMS oraz pistoletu CZ 85 i broni czarnoprochowej. Kolejna edycja treningu strzeleckiego w październiku zapowiada się interesująco, zaś liczba uczestników z pewnością wzrośnie – w Ostrowcu Św. nie brakuje entuzjastów strzelania sportowego.

Źródło: www.js2013.pl

Panel użytkownikaObecni na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Liczba odwiedzin

Odsłon : 970911