Związek Strzelecki ''Strzelec'' OSW
Aktualności Szkolenie JS 2013 Ostrowiec Św. - Bieszczady 2014

JS 2013 Ostrowiec Św. - Bieszczady 2014

Bieszczady to najbardziej wysunięty na południowy wschód skrawek Polski.

Przyroda jest tutaj największym skarbem i najcenniejszym bogactwem. Dwa parki narodowe, pięć krajobrazowych i wiele rezerwatów przyrody zapewnia ochronę walorów naturalnych regionu dla przyszłych pokoleń. Bieszczady są chętnie odwiedzane przez turystów. Wielu z nich uważa, że góry te są odmienne, fascynujące i niezwykłe, bo rozległych widoków nie zakłócają żadne ludzkie osiedla. Tak też uważają Strzelcy z JS 2013, którzy wybrali się pieszo na wysokogórskie szlaki.

Swoją wędrówkę rozpoczęli w Ustrzykach Górnych, pokonując trasę dzielącą ich od najwyższego szczytu Tarnicy(1346 m) przez miejscowość Wołosate, skąd też nazwę wzięła płynąca przez nią rzeka. Uczestnicy poruszali się szlakiem niebieskim wdrapując się na wspomniany wcześniej najwyższy szczyt. Mimo piekącego Słońca droga na wzgórze minęła im przyjemnie, wzbogacona o liczne strzeleckie przyśpiewki. Choć na szczycie wszyscy otarli pot z czoła, zgodnym chórem stwierdzono, że rozciągające się i zapierające dech w piersiach widoki były warte trudu wspinaczki. Szlakiem czerwonym poprzez Szeroki Wierch Strzelcy powrócili do Ustrzyk Górnych, gdzie też zakończyła się kilkugodzinna wędrówka po górach.

 

Bieszczady 2014

Obecni na pewno nie zapomną wrażeń, do których długo będą wracać myślami, pięknych widoków rozciągających się ze szczytów oraz zapachu czystego górskiego powietrza.

Bieszczady 2014

 

Źródło: www.js2013.pl

Panel użytkownikaObecni na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

Liczba odwiedzin

Odsłon : 970907