Związek Strzelecki ''Strzelec'' OSW
Artykuły

Obrona Terytorialna w strukturach państw członkowskich NATO wywodzących się z byłego Układu Warszawskiego

Nieustanne ograniczanie wydatków na obronność połączone z głęboką redukcją sił zbrojnych wśród Europejskich członków NATO wywodzących się z Układu Warszawskiego stwarza konieczność tworzenia alternatywnych form obrony własnych granic. Idealnym rozwiązaniem problemu wydaje się być tworzenie i rozwijanie struktur Obrony Terytorialnej.

Więcej…

ZS „Strzelec” OSW jako jedna z form zapobiegania trudnościom wychowawczym młodego pokolenia.

W wyniku przemian społeczno-kulturowych, przede wszystkim poprzez przeobrażenia w dziedzinie wartości, jak i socjalizacji wychowanie znalazło się w stadium krytycznym. Pociąga to ze sobą wiele następstw, takich jak poważne zaniepokojenie wychowawców, co prowadzi do nieefektywności ich pracy.

Więcej…

„Strzelec” jako forma spędzania wolnego czasu w nawiązaniu do wybranego systemu wychowawczego.

Świat, w którym żyjemy przepełniony jest ludźmi pałającymi wrogością, nienawiścią, złością, agresją. Współcześni rodzice nie zawsze odpowiednio postępują ze swoimi dziećmi tak jak powinni, powodów zaniedbań z ich strony jest wiele.

Więcej…

Historia ZS "Strzelec" OSW

1. marca 1991 roku została powołana do życia największa w kraju formacja strzelecka. Jednak faktyczne początki reaktywacji Związku sięgają pierwszej reaktywacji Strzelca po upadku komunizmu, Związane z działalnością Konfederacji Polski Niepodległej.

Więcej…

Manewr drużyny w terenie otwartym.

Mianem terenu otwartego rozumie się teren, w którym istnieje poważna trudność ukrycia się żołnierza. Są to. m.in. łąki, otwarte przestrzenie w kompleksie leśnym, otwarte przestrzenie między budynkami, tereny górskie, pola, stepy itp.

Więcej…

Zmora wojsk okupacyjnych

Partyzantka, bo o niej mowa jest tak stara jak sama wojna. Wiąże się z nią nazwa: wojna partyzancka – rozumiana jako jedna z form walki zbrojnej, w której jedna ze stron prowadzi działania nieregularne.

Więcej…

Wsparcie wywiadowcze

Trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek działania sił specjalnych bez ich ścisłej współpracy ze służbami specjalnymi. W wielu krajach wywiad powołuje do życia wyspecjalizowane grupy rozpoznawcze.

Więcej…

Karabinek Jantar wz.05

Historia rozwoju automatycznej broni bezkolbowej w Polsce jest ściśle związana z pracami prowadzonymi przez Zakład Konstrukcji Specjalnych i Balistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Więcej…

Celownik termowizyjny CTS-1

Kamery termowizyjne III generacji o średniej rozdzielczości (np. 320x240 pikseli) zbudowane na bazie matryc detektorów bolometrycznych są stosowane powszechnie przez nowoczesne armie, jako podstawowy moduł wojskowych przyrządów obserwacyjnych.

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 3

pierwsza
poprzednia
1
Panel użytkownikaObecni na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Liczba odwiedzin

Odsłon : 970915