Związek Strzelecki ''Strzelec'' OSW
Artykuły Sprzęt i oporządzenie

Karabinek Jantar wz.05

Historia rozwoju automatycznej broni bezkolbowej w Polsce jest ściśle związana z pracami prowadzonymi przez Zakład Konstrukcji Specjalnych i Balistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Więcej…

Celownik termowizyjny CTS-1

Kamery termowizyjne III generacji o średniej rozdzielczości (np. 320x240 pikseli) zbudowane na bazie matryc detektorów bolometrycznych są stosowane powszechnie przez nowoczesne armie, jako podstawowy moduł wojskowych przyrządów obserwacyjnych.

Więcej…

PM-84P/PM-98

Pistolet maszynowy wz. 1984 Glauberyt - polski pistolet maszynowy opracowany na początku lat osiemdziesiątych w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym (OBR) w Radomiu przez zespół w składzie: R. Chełmicki, J. Chętkiewicz i S. Brix.

Więcej…

Karabinek Beryl wz.96

Karabinek wz.1996 BERYL kalibru 5,56 mm konstrukcji polskiej, został opracowany w Zakładach Metalowych „Łucznik” w Radomiu. Partię prototypową wyprodukowano w grudniu 1995 r., a w 1997 r. zakończono badania karabinka i zaczęto sukcesywnie wprowadzać go do uzbrojenia Wojska Polskiego pod nazwą „5,56 mm karabinek szturmowy kbs”. Obecnie jest to najnowszy karabinek WP, który przystosowano ponadto do miotania granatów nasadkowych oraz podwieszania granatnika wz.74 „Pallad” kalibru 40 mm.

Więcej…

7,62 mm kbk AKM (7,62 mm karabinek automatyczny Kałasznikowa zmodernizowany)

AKM powstał w wyniku modernizacji karabinka AK (broni skonstruowanej w ZSRR przez Michaiła T. Kałasznikowa w roku 1947) mającej na celu zmniejszenie masy i uproszczenie technologii jego produkcji.

Więcej…

Mata Izolująca MS-1

Ostatnio w ofercie Miwo Military Praszka pojawiła się nowa linia oporządzenia „strzelec”. Możemy o niej wyczytać, że jest tworzona w porozumieniu z Komendą główną Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno-Wychowawczej - przez Strzelców, ale nie tylko dla Strzelców.

W skład linii wchodzi obecnie 6 produktów - kamizelka, 2 kieszenie modułowe, ”nerka”, plecak i dziwo – mata strzelecka. Wszystkie te produkty łączy jedna cecha – innowacyjność. Każdy z nich zawiera jakieś nowe na rynku rozwiązanie, ale mata strzelecka jest innowacją od A do Z.

Więcej…

Rescue belt

Pomysł połączenia uprzęży z paskiem do spodni jako uniwersalnego pasa ratowniczego jest znany od jakiegoś czasu w zachodnich jednostkach ratowniczych i straży pożarnej. Zaadoptowanie go do wyposażenia operatorów wojskowych i SWAT to była tylko kwestia czasu( podobnie jak wcześniej cywilnych camelbaków). Dziś ten rodzaj pasa produkowany jest przez znaczną część wytwórców wszelkiego wyposażenia taktycznego.

Więcej…

Lornetki z dalmierzem laserowym

Jedną z trudniejszych umiejętności, która zawsze przysparzała wiele kłopotu początkującym snajperom jest metoda oceny odległości. Ludzkie oko podczas dokonywania oceny odległości popełnia średnio błąd około 20-40%. Dobrze wyszkolony snajper jest w stanie zmniejszyć granicę tego błędu do 10-15%. Jest to ciągle zbyt dużo podczas strzelania na znaczne odległości.

Więcej…

Amunicja

AMUNICJA


Więcej…

Panel użytkownikaObecni na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Liczba odwiedzin

Odsłon : 970915